Підбір зачіски онлайн

Log in


Ваша дитина і дитячий садок

Режим дня.

Вдалим початок адаптації дитини до дитячого садка буде, коли батьки організують життя свого малюка відповідно режиму дня дошкільної установи ще в сім’ї.

Яким може бути режим дня в ясельній чи молодшій групі дитячого навчального закладу (далі – ДНЗ)? Орієнтовно такий:

 

7.30 – 9.00. ранковий прийом, ігри в груповій кімнаті, праця в куточку природи, спостереження (в холодну пору року, або теж саме на ігровому майданчику в теплу пору року).

9.00 – 9.30 – Сніданок

9.30 – 10.30 – Заняття по 20 – 25 хв. (з розвитку мови, художньої культури, розвитку математичних здібностей, образотворчого мистецтва, музичної культури, фізичного виховання, ознайомлення з природою, обслуговуючої праці. По два заняття, відповідно до розкладу занять на день).

10.40 – 11.00 – Одягання для прогулянки на дворі

11.00 – 12.00 – Прогулянка на свіжому повітрі. (Щоденно, крім морозної, дощової та вітряної погоди)

12.00 – 12.30 – Роздягання та підготовка до обіду. (Похід в туалет та миття рук)

12.30 – 13.00 – Обід

13.00 – 15.00 – Денний сон

15.00 – 15.30 – Підйом, гігієнічні процедури (туалет, миття рук, умивання)

15.30 – Полуденок

16.00 – 17.00 Ігри, індивідуальна робота з дітьми (закріплення знань, отриманих на заняттях в першу половину дня), розваги, театралізована діяльність, фізкультурні розваги.

17.00 – до часу роботи дитячого садка ( а він може бути різної тривалості), відхід дітей до дому.

Організовуючи таким чином режим дня вдома, дитина не буде відчувати великий емоційний стрес від зміни оточення, адже буде звикати лише до нових людей і їхньої поведінки, а не ще й до нового для себе розпорядку дня.

Повірте, дорогі батьки, це значно полегшить процес адаптації дитини до дитячого садочка.

Емоційне налаштування.

Щоб полегшити емоційне навантаження при першому знайомстві з новим оточенням, заздалегідь підготуйте дитину до таких змін. Як це зробити?

  • зацікавте сина чи доньку дитячим садочком, намагайтеся викликати бажання познайомитися з новими вихователями та дітьми. Яким чином? Знайдіть в дитячій літературі віршик про дитячий садочок та прочитайте його малюку (з позитивними емоціями, виразно, теплим, довірливим тоном). Потім пограйтеся в гру з ляльками чи транспортом в похід до дитячого садка. І на кінець, коли мама понесе документи в ДНЗ для оформлення, нехай візьме дитину з собою і проведе екскурсію до майбутньої групової кімнати щоб познайомитися з вихователем, нянечкою та дітьми. Перші відвідини часто дуже подобаються дітям, вони залюбки граються з новими друзями і новими іграшками, у присутності мами. Не так підуть справи, коли мами вже не буде в груповій кімнаті, але то вже буде взавтра.
  • Набагато легше звикати малюку, коли йдучи в дитячий садочок, він володіє елементарними навичками особистої гігієни. В саме: відчуває необхідність йти до туалету, користуватися горщиком чи унітазом, та туалетним папером, мити руки та користуватися ложечкою та рушничком, пити з чашечки, їсти з хлібом. В такій ситуації дитина не стурбована що робить щось не правильно, і в кого попросити про допомогу. Вихователька та няня пильно слідкують щоб дитина безболісно пристосувалась до життя в дитячому колективі та вчасно приходять на допомогу, але самостійність дитини багато важить в цей непростий період її життя.
  • Ще один момент, який не можна пропустити. Ще вдома привчайте своє сонечко до спілкування дорослими і однолітками. Коли любий малюк вдома один на тата і маму, двох дідусів і двох бабусь, може виникати ситуація, коли дитині все дозволяється, а це принципова помилка. У житті суспільства завжди існували правила поведінки, і в дитячому колективі тим більше.

Перш за все дитина повинна чути і реагувати на вимоги дорослого: виконувати вказівки вихователя і працювати на занятті, іти разом з усіма в туалетну кімнату, не брати речі на столі у вихователя, не смикати дітей за волосся, ділитися іграшками тощо. Коли щось не відбувається за бажанням дитини, вона відразу ображається, плаче, інколи до істерики. Це справді важко навчити малого, та воно того варте, бо в дитячому садку, коли буде така реакція, дитина може захворіти. Часто батьки для того і віддають нащадка до садочка, бо самим важко справлятися з таким завданням, але для дитини так легше, бо колектив виховує категоричніше.

Щоб навчити малюка правилам поведінки в дитячому садку, запроваджуйте схожі правила вдома і вимагайте від дорослих і дітей обов’язкового їх дотримання.

  • Самостійність теж стане у великій пригоді. Сьогодні у державних дошкільних навчальних закладах норма наповнюваності в одній віковій групі для дітей 1,5 року становить 20 дітей, з 3 років і старших – 25 вихованців. Як ви вважаєте, чи реально двом людям – вихователеві і няні приділити увагу кожній дитині? (а в обов’язки няні входять не тільки допоїти вихователеві організувати і провести заняття, одягти на прогулянку і роздягти після неї, а принести їжу з кухні 3 рази в день і помити посуд після прийняття їжі, розстелити і застелити 25 ліжечок в сон, 3 рази на день помити підлогу в груповій кімнаті і роздягальні, туалеті (горщики в ясельках), допомогти восени завгоспові заготовити овочі на зиму, а на весні прибрати в погребі, посадити і доглянути клумби з квітами на території всього ДНЗ протягом трьох пір року, і ще багато чого, про що не зараз говоримо). Тому, коли дитина з правилами особистої гігієни, одяганням, їдою та привчена їх самостійно виконувати – шана і хвала таким батькам!

Тому, кожну спробу сина чи доньки зробити щось самостійно, обов’язково помічайте і схвалюйте. Коли в чомусь є помилка, виправляйте, допомагайте, але наполягайте щоб син чи донька зробили роботу самі. Які доручення можна давати дитині вдома?

- скласти іграшки;

- помити руки;

- самостійно їсти;

- правильно тримати ложку під час їди;

- витерти руки;

- одягти сорочечку чи платтячко, взуватися (хоча б кімнатні тапочки);

- малювати олівцем за вказівкою дорослого, тощо.

  • А ще навчіть дитину різним іграм з предметами, конструкторами, ляльками, машинами. Це виявиться корисним, коли зосередиться на грі з дітьми і деякий час не буде помічати відсутність мами у групі. Та не варто сподіватися, що не помітить до кінця дня.

Якщо плануєте виходити на роботу, то дайте щонайменше два тижні часу для звикання дитини до дитячого садка. Будьте готові, що кілька тижнів виникне необхідність забрати малюка по дзвінку вихователя, коли малого не можна заспокоїти без мами, або до 12.00, чи 12.30, відразу після обіду, коли вся група вкладається спати. Залишитися відразу на цілий день малюк не готовий.

  • Вміння спілкуватися з оточуючими на своєму рівні теж дуже важливе. Гуляючи з дитиною на вулиці. Не просто пускайте її на ігровий майданчик до інших дітей, а приймайте активну участь у дитячих іграх, пропонуйте розвиток сюжету, обмін іграшками, створюйте доброзичливу, позитивну атмосферу в стосунках між дітьми, таке відношення ваш малюк буде підтримувати і під час спілкування в дитячому садку.

Не акцентуйте увагу на «злих дядях», чи «страшних тьотях». Це назавжди створить комплекс недовіри до старших людей, що заважатиме становленню довірливих стосунків з вихователем у дитячому садку.

  • Багато розмовляйте з дитиною і читайте книжки для неї. В 2 роки малюк повинен якщо не читати на пам’ять невеликі віршики, то, що найменше, чути і відповідати на запитання, повідомляти про свої потреби та просто реагувати на звернення вихователя однозначними «так» чи «ні». Така мовна активність значно полегшить життя в перші тижні в садочку та допоможе виливати емоційну напругу в кінці дня, коли ваше сонечко захоче розповісти вдома як пройшов день.

Дуже доречним буде навчити дошкільника називати своє ім’я, прізвище, імена мами, тата, брата чи сестри, бабусі, дідуся, назви улюблених казок та героїв, частин тіла, одягу, іграшок, меблів, тощо.

  • І ще одне правило, на яке не можливо не звернути увагу. Ні в якому випадку не виявляйте свого жалю з приводу того, що доводиться віддавати дитя до садочка, навпаки, говоріть про гарних діток у групі сина чи добру вдачу доччиної виховательки (все це потім з успіхом малюк повторить своїй виховательці). Висловлюйте захват від іграшок в садочку, смачної їжі, цікавих розваг, театральних вистав, фізкультурних змагань, музичних занять.

Чого слід остерігатися.

Не залякуйте маля садочком, погрожуючи: «Не будеш слухатися – відведу до садочка, там швидко навчать!», чи що-небудь подібне. Це може закарбуватися у пам’яті дитини як місце покарання непослухів. А кого назвеш слухняним у цьому віці? Краще навпаки, хваліть оточення в дитячому садку, ігри, іграшки, свята, розваги, своїм тоном, поведінкою, висловлюйте упевненість, що ваша дитина відвідує найкраща і найцікавіше місце у вашому місті чи селі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

 


Banner 468 x 60 px