Підбір зачіски онлайн

Log in


Як відлучити дитину від грудей

Відлучення дитини від грудей – один з відповідальних моментів у житті мами і малюка, що впливає не тільки на фізичну, а й на емоційну сферу обох.

 

За порадами педіатрів, оптимальний вік, коли маля слід відлу­чати від грудей, — 11-12 місяців. До цього віку в дити­ни зберігається потреба в материнському молоці. Після року здоровій дитині воно вже не потрібне. Правильним буде в цей період часу і відлучити дитину, нехай мати інколи не хоче відмовлятися від кормління, вважаючи що це віддалить її від малюка, інакше може розвинутися неприродня залежність від неї.

 

Як же правильно почати відлучати дитину?

Найкраще – поступово, не обриваючи годування відразу.

Привчати малого пити із чашечки можна вже із 5 місяців, тоді дитина краще звикне, менше буди виявляти спротив. В 6 місяців пропонуйте дитині самому тримати свою чашку.

І вже у 7 місяців малюк буде менше ссати. В цей період можна давати більше пити молока з чашки, але догодувати в кінці кожного кормління груддю.

Звісно, якщо від народження в мами було молока мало і дитину підгодовували із сосочки, то догодовуємо маля соскою. Таким дітям важче звикати до чашки. Але робити це необхідно, і чим раніше, тим краще.

Наступний крок – заміна одного кормління грудьми, годуванням з чашки. Мами знають, в яке кормління дитина найбільш неактивно ссе грудне молоко, те кормління і замініть. Зазвичай, це ранкове чи денне годування.

Цей процес проходить без великих проблем, якщо малюк раніше отримував достатній і різноманітний прикорм.

Організувати заміну одного з кормлінь можна під час прогулянки в гарну погоду в знайомому місці, замінивши грудне годування чимось смачненьким, наприклад, чашечкою домашнього фруктового йогурту. Далі можна включати для заміни і пісні перетерті супчики, а пізніше і супи з нежирним м’ясом.

В цей період часу дуже важливим є якісне харчування. Щоб запобігти діареї, не використовуйте під час відлучення в раціоні прикорму консервовані соки, йогурти чи м’ясні консерви (навіть дитячі) чи зовсім нові продукти. Все готуйте вдома із свіжих натуральних продуктів. М’ясо для малюка купуйте на базарі, не фабричне, а домашнього вигодовування. А найкраще у одних і тих же продавців, попередньо домовившись про те, що птицю чи гов’ядину вигодувано в домашніх умовах натуральними кормами, а не комбікормом. Так само і з молоком. Нехай це буде трохи дорожче ( не на багато), але дитяче здоров’я того варте.

Під час таких прогулянок дитина зайнята чимось цікавим і радісним, тому менше звертає увагу на відсутність грудного годування. 

Якщо заміна кормління для малюка проходитиме не так помітно, то в мами можуть виникати неприємні відчуття через надлишок молока в грудях.

Що допоможе в такому випадку?

Найприродніший спосіб – зцідити молоко з грудей. В чому тут родзинка – мама не зцідить молоко настільки повністю, як зможе виссати дитина, залишок починає перегорати і організм поступово виділятиме його менше.

Через тиждень замініть іще одне, а через тиждень, якщо дитина не заперечує, іще одне.

Не силуйте і не заставляйте дитину. У випадку, коли маля хворіє, чи в нього ріжуться зубки і дитина просить поссати, дайте, але не повертайтесь до грудного годування повністю. Часто достатньо одного годування і малюк задоволений. 

Можливі випадки, коли мами спостерігають, що з чашечки чи соски дитина випиває менше молока, ніж висисає з грудей і мама остерігається повністю віднімати дитину. Нічого небезпечного тут не має, адже малюк їсть іншу повноцінну їжу і йому вистачає.

Найостаннішим залишається вечірнє годування, при якому малюк засинає на ніч.

Таким чином ми підходимо до 11-12 місяців життя дитини і відлучаємо від грудей дитину повністю.

В цей час годування грудьми можна замінити вечерею чимось смачненьким, ритуалом прощання на ніч з рідними та іграшками, читанням казки. І дитина поступово відмовиться від грудей.

Які застереження потрібно мати на увазі, розпочинаючи процес відлучення від грудей?

Перш за все, враховувати потрібно пору року. Жаркі літні місяці — не вдалий період для від­лучення дитини від грудей. Влітку опір дитячого організму знижений, тому існує імовірність захворіти кишковими інфекціями. В цей період материнське молоко дуже допоможе дитині уникнути інфекційних захворювань. Тому краще річну дитину продовжити годувати грудьми до початку осені.

По-друге – не слід відлучати дитину від грудей у кризові періоди її життя — при переїзді, вступі до дитячого садочка чи появі в домі няні, профілактичних щепленнях, чи під час привчання до горщика, особливо, під час хвороби! Перечекайте, доки малюк акліматизуєть­ся до нових умов.

По-третє, якщо дитина ослаблена, часто хворіє, краще продовжити годування груддю до 13—14 місяців.

І ще одне невеличке зауваження – уникайте місць і ситуацій, які викликали б у дитини бажання ссати, наприклад, не сідайте у певний час в знайоме крісло.

Далі – не лякайтеся, коли малюк вже не ссе грудь, а молоко все ще виділяється. Наші прабабусі, котрі зазвичай, були дуже «молочними», щоб зупинити виділення молока в грудях, туго перев’язували груди і старалися пити менше рідини, або чаї з м’ятою та шавлією. Педіатри ж додатково радять прикладати холод до грудей. Але з цим будьте обережні, щоб не застудити груди і не отримати мастит.

 

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

 


Banner 468 x 60 px