Підбір зачіски онлайн

Log in


Перше купання немовляти

Перше купання немовляти – одна із хвилюючих подій в житті малюка та молодих батьків. Що ж потрібно враховувати, щоб ця подія принесла задоволення і запам’яталася на довгий час?

Саме перше – у родильному будинку дитину не купають, бо ванна дозволена тільки після відпадіння пуповини, і роблять її вже вдома після виписки з родильного будинку. Не випустимо з уваги і щеплення. Тому купають маля вже після відпадання скоринки від ін’єкцій (їх не можна мочити до повного загоєння та відпадання). Першу ванну роблять через 24 години після того як відпаде пуповина.

Якщо мама з немовлям знаходяться під наглядом лікаря більше 3 діб, можна скористатися вологими дитячими серветками і протерти складочки на тілі дитини і змазати дитячим кремом. Інколи мами використовують дитячу присипку. В перші дні життя дитини потрібно поспостерігати реакцію шкіри на присипку. Тальк, що є основою засобу, може не тільки увібрати вологу, а й закупорити пори і тим викликати алергічну реакцію.

Так само і дитячі креми з різними наповнювачами. На креми з чистотілом, нагідками чи ромашкою, може бути різна реакція. Нехай мама перед поступанням в пологове відділення поекспериментує з цими кремами на своїй шкірі, який наповнювач краще підійде їй, приблизно така ж реакція буде й у немовляти.

  • Що необхідно.

Щоб розпочати незабутню процедуру, потрібно підготувати все необхідне.
Перш за все – ванночка. Промисловість випускає гарнесенькі пластикові ванночки для купання малюків. Вони можуть бути різного кольору і величини, з вигином для голівки чи без. Придбайте її.

Перше купання немовлятиОстаннім часом можна бачити спеціальні підставочки у вигляді лежачого стільчика, для купання новонароджених, щоб краще утримувати дитину, це на ваш вибір, але не обов’язково. Маючи на увазі наявність такої підставки, можна уявити купання маляти у ванній для всієї сім’ї, щоб не носитися з маленькою, але це буде помилкою. Бактерії, які залишаються у ванній для дорослих, не є здоровою флорою для немовляти, маля потребує індивідуального підходу і миття ємності після кожного купання. Не використовуйте дитячу ванночку і для інших цілей – наприклад, прання дитячої білизни пральним порошком. Перші місяці дезінфікуйте ємність після кожного купання, обмиваючи її господарчим милом до рипучої чистоти та обливаючи кип’ятком.

Далі – ванночку застеляємо спеціальним махровим рушничком для купання, або пелюшкою, в яку була загорнути дитина перед купанням. Краще фланелеву, ситцева буде надто тонка. Якщо у ванночці немає підголівника, то застеляємо пелюшечку і під голівку, тут підійде й ситцева.

  • Готуємо воду.

Дбайливі матусі кип’ятять воду у 10 літровій каструлі і дають відстоятися поки трохи не охолоне і не випаде осад (він є у любій воді). Не беріть воду просто з крана, відразу використовуючи її для купелі, вона не чиста, краще кип’ятіть. Для перших місяців купання не добавляйте ніяких добавок, використовуйте просто чисту кип’ячу і охолоджену воду.
Воду приносимо до місця купелі у закритій ємності і ставимо в такому місці, де випадково об неї не зачепиться ніхто з присутніх і не перекине на себе чи, не дай боже, не зашкодить дитині. Попередньо батьки можуть домовитися, хто з них пильно слідкує за каструлею з гарячою водою і підливає воду в купіль.

Так само правильно буде домовитися і за використання відеокамери під час зйомок першого купання немовляти. Вона і її місцезнаходження повинні бути весь час під пильним контролем окремої особи, щоб не зашкодити присутнім.

  • Добавки в купіль.

Якщо це літньої пори і в батьків є можливість назбирати листя та коріння лопуха, чистотілу, шавлії, кори дуба, ромашки, нагідок, любистку та м’яти у екологічно чистій місцині, насушити трав, не полінуйтеся і зробіть це. Буде для купелі як знахідка від усіх шкірних захворювань. Після 3 місяців малюкові, використовуйте трави рідної землі для купання свого маляти, запарюючи їх в окремій каструлі і підливаючи її у ванну, залишаючи основну водичку чистою.

При неможливості зібрати зілля самостійно, користуйтеся аптечними засобами, пильно спостерігаючи за реакцією дитини на фармацевтичні засоби для купання. Якщо немає шкірних реакцій, сльозотечі, чхання, кашлю чи задухи – реакцій, схожих на алергічні, користуйтеся ними.

  • Мило.

Якщо молода мама запитає у своєї мами чи свекрухи, чим вони мили своїх дітей, то отримають відповідь – спеціальним дитячим милом і більш нічим, а про алергічні реакції і чутки не було, і це буде правдою. Радянські фармацевти слідкували за тим, щоб населення мало достатньо натуральних, екологічно чистих, гіпоалергенних та недорогих засобів для гігієни новонароджених. Їх не було великого вибору, але дитяче мило виготовлялося з натурального собачого жиру і цього мила було вдосталь.
Сучасна промисловість пропонує різноманітні засоби дитячої гігієни, є й дитяче мило, але чи всі вони корисні малюкові та по кишені батькам, вирішувати вам.

  • Знакова подія починається.

Для першого купання правильно було б запросити досвідчену людину, найкраще одну з бабусь, щоб показала батькам як правильно купати маля. Та не варто збирати всіх родичів, це може злякати немовля.

Знову ж таки, бабуся, готуючи дитину до купання, можливо, й порадить не знімати шапочку з голівки, адже вода набереться у вушка маляті і вже на другий день матимемо отит (запалення середнього вуха). Краще покупати немовля в шапочці, а вкінці зняти її, помити голівку, тримаючи її в руці, сполоснути чистою водою і винести з ванни.

Температура води у ванні не повинна бути нижча від 36—37°, а в приміщенні, де купають дитину — не нижча від 19—20°.
Опускаючи у ванну, голівку дитини удержують на передпліччі лівої руки, а кистю тієї самої руки піддержують спину її. Тіло дитини має бути вкритим водою до плечей, у воді держать дитину 5—10 хвилин. Спочатку дитя злегенька обливають водичкою, щоб воно мало час звикнути до відчуттів, потім обмивають ручки, грудки, ніжки, далі потрошку підливають теплішу, але не гарячу воду (відповідальний за цю процедуру член родини). Воду ллють під ніжки, при цьому піднімаючи їх і спрямовуючи воду на свою руку, тим само контролюючи температуру і кількість води. Далі намилюють ручки, тільце і ніжки маляти та обмивають мило. В кінці процедури один з батьків тримає малюка над водою, а інший споліскує його чистою водою, і витирати, поки не захололо дитя.

Мило (дитяче) застосовують не часто, при необхідності, а в решті днів дитину миють тільки водою.
Після ванни дитину обережно витирають теплою, м’якою, декілька разів уже випраною простінню чи тонким рушником (х/б 100%).

В тій кімнаті, де перебуває дитина, температура має бути не нижче від 19—20°, а в кімнаті для недоношених дітей — 22°.
Після купання малюка переносять у зздалегідь підготовлені пелюшки, одягають і загортають, годують і вкладають в ліжечко.
Для малюка купання – це своєрідний стрес, тому, коли дитина погано засинає після купання, то робити цю процедуру можна в першу половину дня до їди, коли ж із засинанням все гаразд, купайте дитя ввечері, годуйте, і на добраніч!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

 


Banner 468 x 60 px