Підбір зачіски онлайн

Log in


Метаболізм або обмін речовин можна пришвидшити

Від того, наскільки активним в організмі є метаболізм (або обмін речовин), залежить наше самопочуття і вага. Чи можна вплинути на цей процес і як саме?

Метаболізмом називають набір хімічних реакцій, які безперервно протікають в організмі для підтримання його життєдіяльності.
Все, що ми з’їдаємо, переварюється розщеплюється, засвоюється і виводиться, але у кожного це відбувається із різною швидкістю.

Вважається, що на активність метаболізму впливають наступні фактори:
стать: у чоловіків обмін речовин відбувається швидше. Це пояснюється великою кількістю м’язових тканин в їх організмі;
вік: чим молодший організм, тим вищий метаболізм. Кожні прожиті десять років знижують швидкість метаболізму на 5%;
спадковість: мала швидкість обмінних процесів може бути запрограмована генетично. Звідси сімейна схильність до надлишкової ваги;
стан здоров’я: на метаболізм напряму впливають деякі захворювання, а саме ендокринні (гіпотиреоз, гіпертиреоз, цукровий діабет та ін.);
вага: чим більше в організмі жирових тканин, тим повільніша швидкість обмінних процесів.

Конституція і метаболізм

Обмін речовин залежить і від типу тілобудови. Їх є три види: астенік, нормостенік і гіперстенік. Для першого типу характерними є довгі кінцівки, слабо розвинена мускулатура і недостача жирових тканин, для другого – гармонічна тілобудова з вираженим м’язовим рельєфом, для третього – коренастість, широка кістка, схильність до набирання ваги. У астеніків обмінні процеси дуже активні – все, що вони з’їдають, буквально згорає, як у топці. У нормостеніків (за статистикою їх 58%) метаболізм подібний до багаття, яке горить рівномірно. А у гіперстеніків він ледве тліє, що призводить до складування надлишків у жирових тканинах. На думку дієтологів, представники кожного із типів можуть мати підтягнуте, красиве тіло. Але чи можна пришвидшити метаболізм, повільний від природи?

Звичайно, для точного визначення активності метаболізму краще звернутись до спеціалістів, здати декілька аналізів. А вже потім вживати заходів.

Перш за все зверніть увагу на харчування. Споживання продуктів, які пройшли промислову обробку (ковбаси та ін.) варто обмежити. Пришвидшити метаболізм допоможуть спеції і пряності, зелень.

Пришвидшити метаболізм і схуднути не вдасться без збільшення фізичної активності. Заняття спортом дають подвійний ефект: спалюють уже відкладені жирові заощадження і сприяють росту м’язів. Також стимулюють обмінні процеси такі процедури, як масаж, баня, контрастний душ.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

 


Banner 468 x 60 px