Підбір зачіски онлайн

Log in


Мед: користь та шкода

Мед – безцінний подарунок природи. Про його цілющі властивості людству відомо давно. Древні єгиптяни лікували ним рани, використовували його у косметології. Піфагор вважав мед джерелом свого довголіття. Перській філософ, поет та лікар Авіценна радив приймати мед для покращення травлення та пам’яті. В Київській Русі ним лікували кашель, застуду, виснаження та анемію.

Яка користь від меду?

Цю природну насолоду бджоли отримують з нектару та паді. До її складу в основному входить нектар, лише незначна кількість компонентів з організму комахи потрапляє в нього. Мед містить близько трьохсот життєво-необхідних для організму людини, речовин, вітамінів та амінокислот. Лікарі радять вживати мед для підвищення імунітету, при виразці шлунку та дванадцятиперсної кишки, а також при серцево-судинних захворюваннях.

Які хвороби лікує мед?

Існують різні види меду. Назву сорту визначає рослина, з якої переважно зібрано нектар. Наприклад: липовий, гречаний, соняшниковий та інші. Усі види меду мають лікувальні властивості. Проте при певних захворюваннях краще вживати певні сорти.

Акацієвий мед особливий. Для його засвоєння не потрібен інсулін. Саме тому він незамінний при діабетичному харчуванні. Крім того, це єдиний сорт меду, який не викликає алергії. Мед з акації добре впливає на травлення, особливо у дітей, нормалізує артеріальний тиск, заспокоює нервову систему.

Гречаний мед має темно-коричневий або темно-жовтий з червоним відтінком колір. Він містить багато заліза та білка, завдяки чому очищує сосуди, позитивно впиває на склад крові. Гречаний мед лікує нирки, печінку, гіпертонію, виразку шлунка та дванадцятиперсної кишки, а також додає життєвих сил.

Липовий мед вважається найкращим природнім патогенним засобом. Саме тому він перемагає ангіну, застуду та грип. Він знижує рівень поганого холестерину в організмі, лікує бронхіт, запалення легенів, туберкульоз.

Каштановий мед запобігає утворенню ракових пухлин, лікує нирки та шлунок. Він вважається найароматнішим зі всіх сортів. Проте його варто вживати вкрай обережно, оскільки він здатен викликати сильну алергічну реакцію.

Мед з буркуну має білий або яскраво-бурштиновий колір. Його легко впізнати завдяки тонкому аромату, який нагадує запах ваніліну. Він покращує кровообіг, нормалізує тиск, добре впливає на серце.

Недарма квітковий мед наші предки називали ліками від сорока хвороб, оскільки він зміцнює весь організм. Особливо корисний при легеневих захворюваннях та застуді. Також ним лікують хвороби кишково-шлункового такту та печінки. Незамінний квітковий мед і при лікуванні малокрів'я, оскільки він має багато заліза.

Мед: норма та протипоказання

Навіть такий корисний продукт, як мед може стати отрутою, якщо його неправильно вживати. Лікарі радять дорослій людині їсти щодня не більше ніж 100 грам меду, дитяча доза – 50 грам і їсти його необхідно у декілька прийомів. Перевищення норми може негативно вплинути на здоров’я.


Багато хто вважає мед виключно корисним продуктом. Проте він може принести і шкоду. Це відбувається в таких випадках:

  • При нагріванні мед втрачає всі свої лікувальні властивості. У переплавленому вигляді його теж не можна споживати, оскільки він може викликати серйозне отруєння;
  • Мед може викликати цукровий діабет, якщо його вживати у надмірній кількості;
  • Мед – висококалорійний продукт. А це означає, що людям схильним до повноти потрібно його їсти в малій кількості;
  • Мед, як все солодке, погано впливає на зубну емаль. Дивно, але він більш небезпечний у плані карієсу, ніж цукор. Тому одразу після вживання варто прополоскати рот та почистити зуби;
  • Також подарунок бджіл може у деяких людей викликати сильну алергічну реакцію. В такому випадку необхідно обрати мед з акації, оскільки він є гіпоалергенним.
  • Мед не варто давати дітям молодшим двох років.

    Мед може оздоровити весь організм, вилікувати чимало хвороб. Але лише в тому випадку, якщо ним не зловживати та правильно споживати. Пам’ятайте про це.

Media

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

 


Banner 468 x 60 px