Log in
A+ A A-


Як навчити дитину читати

В дошкільний час дитина бавиться, пізнає світ за допомогою ігри. Але коли настане період, і їй потрібно буде йти до школи, у батьків виникають сумніви «чи не буде відставати вона від інших дітей?». Після цього одразу виникає думка як навчити дитину читати.

Як навчити дитину читати Як навчити дитину читати

На перший погляд це може здаватися дуже тяжкою справою. Так, вчити читати дитину, у якої в цей період одні ігри в голові доволі важко. Але, якщо брати до уваги саме цей факт, то можна знайти компроміси. 

Існує безліч методів, як навчити читати дитину. Але часто вони дуже важкі і займаються ними виключно спеціалісти. Щоб навчити малюка читати в домашніх умовах, потрібно використовувати гру як спосіб для навчання.
По-перше треба запам’ятати те, що у дитини ще не розвинуте абстрактне мислення, тому треба казати їй «буква М», а не «буква ЕМ». Нехай, для нас це незвично, але для дитини так буде легше. Правильній вимові навчать в школі, зараз задача навчити дитину читати.

Вчимо голосні літери

Перш за все потрібно вивчити голосні. Цього можна досягти таким способом: вирізати круги діаметром 10 см і написати на них літери червоним кольором. Кожній голосній літері потрібно дати свою пісню.

Коли круги готові, то можна їх розвішати по будинку в різних місцях, і коли дитина буде біля цієї літери, попросити її проспівати пісню, якій відповідає голосна літера. Навіть якщо малюк збився, переплутав літеру, то замість того, щоб кричати на нього, потрібно виправити і вказати на іншу літеру, ту, пісню якої він проспівав. Коли дитина вивчила літери, то можна поміняти місцями листочки.

Коли дитина вже вивчила голосні, пограйте з ним в «хованки». Для цього потрібні слова написані великими літерами. В кожному слові є голосна, попросіть дитину сказати, які голосні заховані в цьому слові. Так малюк зможе знаходити голосні в словах і відрізняти їх від приголосних.
Виконувати цю гру можливо не тільки вдома. Дитину потрібно вчити також і на вулиці. Багато стендів з рекламами мають написи великим шрифтом. Попросіть малюка знайти голосні літери на таких стендах. Для дитини це буде грою, а тим часом ця гра допоможе їй закріпити отримані знання.

Вчимо склади і маленькі слова

Після того, як дитина знайома з голосними, постає питання як навчити дитину читати. Цього можна досягнути за допомогою книги Буквар. Але мінусом такої книги є те, що коли дитина вивчить слова по ньому, вона починає їх читати по буквам. Склади їй буде читати дуже важко, що уже казати про цілі слова.
Найкращім варіантом буде вчитися читати по складам одразу. Для цього треба робити так. Обираємо ту голосну букву, якої будемо вчити дитину. Можна почати з букви М. Тут не обов’язково казати дитині, що це приголосна і вона буває твердою і м’якою. Щоб зацікавити дитину, потрібно сказати, що буква М – це буква мами. З цієї букви починається слово «мама». Щоб додати цікавості, то можна уявити букву М в вигляді дзьоба птиці, або даху хатинок. В цілому, підійдуть будь-які варіанти. Головне створити візуальний образ, щоб малеча краще запам’ятала букву.

Додаємо цю букву до вже вивчених голосних. Додаємо и читаємо. Спочатку потрібно читати дорослому, потім разом, а потім малюк повинен читати сам. Щоб краще запам’ятати склади, можна зробити спеціальні таблички. Коли дорослий буде казати короткі слова, або склади, дитина повинна буде підняти ту табличку, де написані такі букви. Це допоможе дитині краще сприймати букви на слух. Але грати в таку гру дуже довго не рекомендується.

Коли дитина вивчить декілька приголосних букв, то можна сміливо вчити її читати деякі короткі слова, які не перевищують чотирьох букв. Такими словами можуть бути слова МАК, СІК, РІК та інші. Щоб дитина краще запам’ятовувала такі слова, можна їх казати не повністю. Тоді малюк сам додасть ту букву, якої не вистачає в даному слові. Для цього можна використовувати магнітну азбуку.

Читаємо слова

Малюк вже вміє читати голосні і деякі приголосні букви. А це вже 2/3 всього завдання як навчити дитину читати. Щоб навчити дитину читати повністю, потрібно виконати наступне. На листочках потрібно написати слова і до них прикріпити малюнки. На них якраз зображено саме те, що написано на листочку. Потім потрібно розташувати ці листочки на видних місцях в домі.
Коли дитина добре вивчить ті слова, то можна знімати малюнки з листочків. Тепер потрібно попросити дитину знайти те слово, яке йому скажуть. Виконувати таку гру потрібно по декілька разів на день. І якщо дитина дуже добре знаходить слова, можна почати її плутати. Для цього потрібно міняти листочки місцями, а також, плутати букви, коли ви читаєте якесь слово. Якщо дитина вас поправила, то в неї виникне ще більший інтерес до вивчення слів, а також стане ясно, що уроки не пройшли даремно.

Таким чином, для дитини це буде не важким завданням, а цікавою грою. І не потрібно переживати за те, що дитина не знає правильної вимови букв. Для цього є школа, там всьому навчать.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: