Log in
A+ A A-


Виховання дітей: як уникнути основних помилок

Чи можливо знайти з дитиною спільну мову?

В процесі виховання бажано дотримуватися золотої середини в стосунках з дитиною - суворості та справедливості. Наприклад, повчаючи дитину, що не можна кривдити маленьких та слабких, придивіться до своїх вчинків. А ви самі завжди дотримуєтеся цих принципів? Адже ваша дитина менше і слабкіше за вас. Не можна при спілкуванні з дітьми підкреслювати свою перевагу, треба уміти визнавати свою провину та мати сміливість попросити у маленької людини пробачення!

Адже ми самі колись були маленькими: не слухалися, балувалися, закочували істерики. Згадуйте, якими ви були в дитинстві, в чому ви схожі з дитиною? Чи не краще він за вас? Чи завжди батьки були задоволені вашою поведінкою? Які до вас застосовувалися покарання і як ви до них відносилися? Згадуйте про це частіше та пам'ятаєте: до кожної дитини вимагається свій, особливий підхід і кожна дитина реагує на покарання по-своєму. Покарання може піти на користь, а може завдати серйозної психологічної травми і запам'ятатися на все життя.

У пошуках золотої середини

Батьки часто впадають в крайності: або поводяться з дитиною, як друзі, або командують і вимагають підпорядкування. Це - небезпечні позиції, перша здатна викликати вседозволеність, друга може принизити гідність дитини і загрожує бунтом. Безумовно, складно бути одночасно строгими та добрими, але варто до цього прагнути!

Ставимо дитині питання замість вимог

Багато батьків люблять дітям читати нотації, але вони ніколи не приносять очікуваного ефекту. Ніякі розумні фрази батька не замінять одну-єдину, сформульовану і усвідомлену самим малюком. Не варто зайвий раз пояснювати дитині, як потрібно поступати, треба поставити йому просте питання, щоб він подумав, проаналізував те, що сталося і зробив свої висновки.

Право вибору - за дитиною

Завжди залишайте вибір за дитиною, адже він повинен вчитися бути самостійним. Коли за нього все вирішують дорослі - дитина може стати безініціативною. Пропонуйте дитині декілька варіантів, нехай сама зробить вибір.

Приниження неприпустимо

"Подивися на безлад у своїй кімнаті!", - іноді від подібних слів навіть отримуємо задоволення, ми навіть не замислюємося, що при цьому принижуємо свою дитину. Краща порада в таких ситуаціях: стати подумки в положення дитини!

У критичній ситуації - жартуй!

У тупикових ситуаціях рятує почуття гумору. Знайди сили пожартувати, і чудовисько як по чаклунству знову стане рідним і ласкавим зайчиком, а ви знову станете найкращим на світі батьком!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: