Log in


Дитячий відпочинок влітку

Кожного року із закінченням навчального року батьки стикаються з питанням про дитяче дозвілля під час літніх канікулів. Це доволі довгий час, адже зайняти дитину корисною та цікавою справою аж на три місяці не завжди виходить.

Дитячий відпочинок влітку Дитячий відпочинок влітку

Поради для батьків.


Навчання закінчилось, тому мами і татусі повинні взяти на себе не тільки виховний, а й освітній обов’язок стосовно своєї дитини. Відпочинок для дітей влітку можна різноманітити в кілька способів:

1. Відпочинок з батьками. Батьки повинні спланувати дозвілля малечі, влаштувавши щоденні походи до розважальних центрів, спортивних заходів, цирку, театрів, кінотеатрів і таке інше. Для цього можна скласти план-графік, ураховуючи наявність відповідних пропускних квитків та вільного часу у батьків. Щотижня необхідно здійснювати оздоровчі поїздки за місто, на дачу, в туристичний міні-похід або на пікнік до водоймища. Обов’язково долучати дитину до зборів та надавати право голосу при виборі місця відпочинку. Кілька разів на тиждень грати з дитиною в рухливі ігри: теніс, футбол, катання на роликових ковзанах або велосипеді. Цей не малий список має завершити поїздка з батьками у відпустку до моря, океану або мандрівка до іншої країни.

2. Відпочинок з батьками батьків. Цей варіант ідеально підійде для сімей, у яких є родичі, що проживають у селі. Зазвичай діти дуже полюбляють відпочивати у бабусі з дідусем у селі. Там вони все літо дихають свіжим чистим повітрям, їдять свіжу корисну їжу, грають із своїми однолітками, навчаються спілкуватися з худобою та працювати на землі. Відправляючи дитину у село не слід забувати про заходи безпеки. Батьки повинні проінструктувати малечу щодо можливих казусів та забезпечити необхідними ліками і засобами безпеки.

3. Спеціалізований табір. Програми оздоровчих таборів, як в Україні, так і в інших країнах, дуже різноманітні, тому дитині буде легко обрати свій. Отож, якщо ваша дитина проявляє схильність до кулінарії, туристичного чи будь-якого іншого виду спорту, до музики чи танців, то відпочинок в дитячому таборі буде не лише корисним, а й цікавим. Крім того, у таборі діти отримають нові навики, нових друзів із різних кутків країни чи світу. Батьки можуть не турбуватись щодо безпеки дитини завдяки наявності у таборі виховного та медичного персоналу, охорони та системі безпеки. Можна вибрати табір, який знаходиться біля моря або в горах. Активний відпочинок гарантовано.

Всі ці поради побудовані на одному принципі. Влітку діти повинні часто бути на свіжому повітрі, добре харчуватись, отримувати вітаміни, набратись нового досвіду та вражень.

Організовуючи дитяче дозвілля влітку треба пам’ятати і про навчання в школі, ліцеї чи гімназії. Зазвичай вчителі надають учням перелік літератури рекомендованої до прочитання влітку. Батьки зроблять велику послугу, якщо будуть нагадувати дітям про цей список. А також можна займатись повторенням пройденого матеріалу, адже за три місяці в голові інформація про навчання витиснеться та заповниться незабутніми яскравими літніми враженнями.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: