Log in
A+ A A-


Щоб шкіра гарно виглядала: 5 порад для здорової шкіри

Дбайливий догляд за шкірою – в тому числі захист від сонячного проміння і ніжне очищення – може зберегти вашу шкіру здоровою і сяючою на довгі роки.

Ви, як і більшість сучасних жінок, не маєте часу для дуже інтенсивного догляду за шкірою? В такому випадку дотримуйтесь п’яти основних правил, які допоможуть підтримувати вашу шкіру у відмінному стані. Догляд за шкірою та здоровий спосіб життя може затримати природний процес старіння і запобігти різним проблемам шкіри. Почніть з цих п'яти порад і вам не прийдеться вдаватися до інтенсивного догляду за шкірою.

1. Захистіть шкіру від сонця

Одним з найбільш дієвих способів подбати про вашу шкіру – це захистити її від сонця. З плином часу сонце може викликати зморшки, вікові плями й інші недоліки шкіри,  а також збільшити ризик розвитку онкологічних захворювань шкіри.

Для найбільш якісного захисту від сонячного проміння:

    – Використовуйте сонцезахисний крем  із ступенем захисту не менше 15. Наносіть сонцезахисний крем щедро,  і поновлюйте кожних дві години – навіть частіше, якщо ви купались або спітніли.
    – Намагайтеся знаходитися в тіні. Уникайте прямого сонячного проміння між 10:00 – 14:00 коли сонячні промені є найбільш інтенсивними.
    – Захищайтесь від сонця одягом. Одягайте сорочки з довгими рукавами, довгі штани, крислаті капелюхи тощо.

2. Не куріть

Куріння призводить до появи зморщок і передчасного старіння шкіри. Куріння звужує дрібні кровоносні судини в зовнішньому шарі шкіри, що зменшує доступ крові. Це обмежує доступ  поживних речовин і кисню до клітин шкіри.

Куріння також пошкоджує колаген та еластин – волокна, які дають силу і еластичність шкірі. Крім того, прищурювання очей і міміка губ при палінні сприяє появі зморщок.

Якщо ви курите, то кращий спосіб зберегти вашу шкіру – це кинути палити.

3. Ставтеся до своєї шкіри з обережністю

Надмірне очищення і неправильне гоління також шкодить вашій шкірі. Не приймайте ванну понад міру, обмежуйте час прийому ванни, використовуйте не гарячу, а теплу воду. Не використовуйте агресивні миючі засоби. Мило висушує шкіру і позбавляє її захисних властивостей. Краще використовувати зволожуючі гелі та бальзами.

    Перед голінням захистіть і змастіть шкіру, використовуючи спеціальні креми, бальзами чи гелі. Використовуйте тільки гостру бритву. Голитись правильно за напрямком росту, а не проти нпрямку росту волосся.

Після купання промокніть з обережністю шкіру сухим рушником, не тріть надто інтенсивно – це дозволить зберегти вологу у вашій шкірі.

    Людям із сухою шкірою необхідно застосовувати зволожуючий крем, що підходить для вашого типу шкіри.

4. Правильно харчуйтесь

Здорова їжа може допомогти вам виглядати і відчувати себе набагато краще. Їжте багато овочів, фруктів, цільного зерна і  білків. Зв'язок між дієтою і акне не зовсім зрозумілий – але багато дослідженнь показують, що дієта, багата на вітамін С і з низьким вмістом шкідливих жирів і рафінованих вуглеводів допоможе виглядати вашій шкірі сяючою і молодою.

5. Уникайте стресів

Стрес може зробити вашу шкіру більш чутливою і викликати вугрі та інші шкірні проблеми. Для покращення і оздоровлення шкіри вживайте заходів, щоб керувати своїм стресом. Умійте поєднувати роботу, відпочинок, займання спортом – так ви не тільки уникнете стресу, а й отримаєте хороший настрій, що в цілому матиме позитивний вплив на весь організм.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями: